Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

2010. Detektor Biztonságtecnhikai Pályázat eredményhirdetés

2010. Detektor Biztonságtecnhikai Pályázat eredményhirdetése

Az eseménynek 2011. március 17-én az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kara adott otthont. Külön öröm számunkra, hogy a díj átadásra és a nyertes pályaművek bemutatására – remélhetőleg tradíciót teremtve- a jövő biztonságtechnikai szakmérnökei előtt kerülhetett sor, külön köszönet érte az egyetem vezetésének és Papp József Tanár Úrnak Bíráló Bizottságunk tagjának.
A tavalyi évben pályázatunk történetében először igyekeztünk a bíráló bizottsági szempontok előzetes periodikus közreadásával segíteni az érdeklődők tájékoztatását. A szempontok a szakmai innováció mint vezető „szűrő” mellett, a következők voltak: Ár/teljesítmény viszony, telepíthetőség, kezelhetőség, műszaki támogatás, marketing, dizájn, minősítések, innovációs érték, karbantartási igény.
A Bíráló Bizottság három díj kategóriában hirdetett nyertest: Fődíj, Magyar Innovációs Díj, Nemzetközi Innovációs Díj. A Bizottság szóbeli értékelését Tóth Levente úr tolmácsolta.


Fődíj nyertes: Aspectis Kft.
A pályamű címe: Axis Communications hálózati hőkamerák az Aspectis Kft kínálatában.


A piacon 2010. első negyedévében megjelent Axis hőkamerák először teremtik meg a lehetőségét hőkamerák hálózati video rendszerekbe – video felügyeletekbe történő integrálásának. A hőkamerás hálózati videofelügyelet, bekapcsolódása a hagyományos IP rendszerekbe a hőérzékelésen alapuló teljes sötétben (illetve éjjel) látás képességével jelentően növeli e rendszerek által nyújtható védelmi képességeket.
A bírálati szempontokra adott részpontok alapján egyértelműen nyerte a pályázatot. Kiemelésre méltó jellemzője a kiváló ár/teljesítmény viszony, a kitűnő műszaki háttértámogatás valamint az egyszerű kezelhetőség. Kiemelkedően sok nemzetközi kiállítás díjazottja, valamint műszaki szempontból rendkívül pozitív a megbízhatóságát alátámasztó MTBF adat (100.000 óra ~11,5 év), melyet a gyártók túlnyomó többsége nem is tesz közzé, nem is hoz nyilvánosságra!


Magyar Innovációs Díj nyertes: MOHAnet Mobilsystems Zrt.
A pályamű címe: Vario MedCare Senior mobiltelefon 4in1 szolgáltatással.


Napjainkra egyre nagyobb igény mutatkozik az időskori életvitelhez rugalmasan alkalmazkodó mobil felügyeletre és gondozásra. Fenti igények kielégítésére fejlesztette ki a cég személy –felügyeletre, terápia követésre, távgondozásra, valamint hagyományos privát célú telefonszolgáltatásra alkalmas (4in1) mobil készülékét. A segélykérés, a tartózkodási hely pozíció, az életjel és állapot jelzések továbbítása adat formájában, csomagkapcsolt technológia igénybevételével történik (GPS/GPRS), a beszélgetés hagyományos GSM technológia mellett hang formájában valósul meg. A szolgáltatáshoz hasonló komplexitású termék a hazai piacon még nem jelent meg.
Magas pontszámot kapott a 4in1 funkció alapján az ár/teljesítmény viszony szempont alapján, de hazai fejlesztésű eszközként kitűnő műszaki háttértámogatást is élvez. Jelentős innovációs értékű szolgáltatás, hiszen egy speciális alkalmazási területre tervezték, minden ott használandó funkcióval ellátva. Látható, hogy a fejlesztő törekedett az egyszerű kezelhetőség megvalósítására.


Nemzetközi Innovációs Díj nyertes: SMARTme Trade Kereskedelmi Kft.
A pályamű címe: SMARTme Trade Omnipro2 Otthonautomatizálási Központ.


A modern otthon tulajdonosának minden elektromos rendszerekkel kapcsolatosan szóba jöhető funkcionális igényére – a jövő lehetőségeit előre vetítő - megoldást nyújt a technika. Behatolásvédelem, beléptetés, videomegfigyelés, világitás-redőny és árnyékolásvezérlés, média szerver, audiovizuális eszközök integrációja, érintőképernyős kezelőfelületek, multifunkcionális távirányítók, internetes és mobil távoli elérési lehetőségek. Mindez egy rendszerbe szervezve, teljes körű integrációval, natív két irányú kommunikációval az egyes rendszerelemek között.
A pályázati szempontok közül leginkább a 100 százalékig testreszabhatósága révén a kezelhetőségben és a magas színvonalú műszaki háttértámogatásban kapott magas részpontszámokat, de átlagon felül teljesített a „design” és az „innovációs érték” szempontok alapján is. Kiemelendő továbbá a ma olyan divatos épület automatizáláshoz való integrálhatósága, mely révén egyedivé tehető az otthonunk a kényelmi, a biztonsági, valamint az energiatakarékossági szempontok messzemenő figyelembevételével.
 



BIZTONSÁGTECHNIKAI PÁLYÁZAT 2010.
AZ ÉV BIZTONSÁGTECHNIKAI TERMÉKE, MEGOLDÁSA, SZOLGÁLTATÁSA 2010. 

Pályázati kiírás, bírálati szempontok: PDF

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet