Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Konferencia

MBVE Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete
XVIII. Konferencia

 


A kecskeméti Four Points by Sheraton szállodában 2017 novemberében gyűltek össze a biztonsági szakma képviselői az egyesület éves rendezvényére.



  A konferenciát megnyitotta dr. Sinka Iván az MBVE elnöke, rövid bevezetőjében üdvözölte a konferenciára szép számmal megjelent résztvevőket, jó tanácskozást, beszélgetéseket kívánt.


„10 éves az NKE RTK biztonsági szakirány”

   Dr. Christián László PhD r. ezredes, tanszékvezető egy. docens (NKE RTK Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszék) előadásával kezdődött a szakmai program.

A MÖRT tanszék a megalakulása óta folyamatosan fejlődik, 2017-ben már 7 munkatárssal dolgozik. 2014-től megtörtént a biztonsági szakirány teljes újragondolása, 40 tantárgyat megreformáltak, új specializációkat vezettek be, 5 új tankönyv került kiadásra (jelenleg 6-7 nyomdai munkálatai folynak), folyamatos az elméleti, tudományos alapozómunka (kutatások) és a tehetséggondozás (Tanszéki TDK).

Létrehozták a Magánbiztonsági szaktantermet és mára 20 támogató-együttműködő partnerrel tartanak kapcsolatot („megrendelő”), további 3 támogatási megállapodást már előkészítettek.

A tanszék jövője bíztató, meredeken emelkedőek a felvételi pontszámok, ami a fokozódó érdeklődést jelzi.

A tanszék számos tudományos munkában és kutatásban vesz részt. A KÖFOP kutatások alapkérdése, hogy miként szolgálhatja a magánbiztonság és az önkormányzati rendészet a közrend, közbiztonság fenntartását a XXI. században és miként tehető még hatékonyabbá az érintett szervezetek közötti együttműködés a jövőben. A kutatás megállapítása alapján a rendészet komplex rendszerében a magánbiztonság és az önkormányzati rendészet komolyabb szerepet tölthet be, amennyiben megtaláljuk számukra azokat a feladatokat, amelyeket érdemi jogalkotótól kapott felhatalmazás birtokában láthatnak el a leghatékonyabban.


„Adatvédelmi változások 2018-tól”

  Dr. Iszály Mihály biztonsági vezető (ANY Biztonsági Nyomda Nyrt.) előadását lapunk Szakértő rovatában olvashatják.


„Modern fenyegetettség a terrorelhárításban”

  Dr. Kasznár Attila nb. őrnagy, egyetemi adjunktus, mb. tanszékvezető (NKE NBI Terror Elhárítási Tanszék) tartotta a következő előadást. A tanszékvezető a 2015. január 1-én létrehozott Terror Elhárítási Tanszéket idén április óta vezeti, jelenleg hat oktató munkatárs közreműködésével. Röviden beszélt a terrorfenyegetettség jelenéről.

Új a célpont, új az eszköz, vagy új a módszer? – tette fel a kérdést az előadó. Nem a célpontok lettek újak, hanem az eszközök és a módszerek. A hagyományosnak mondható önkorlátozás megszűnt. Régebben a figyelemfelhívás volt fontos – nem, vagy csak korlátozottan jelentkezett az emberélet kioltásának szándéka. Ma már a lehető legnagyobb rombolásra és az áldozatok számának maximalizálására törekednek a terroristák! Eszközeik a hagyományos eszközök új köntösben (lőfegyverek, pokolgépek), a CBRN kellékek, cyber-terror, UAV és más, alternatív eszközök.

Hogy mit hoz a jövő ebben a kérdésben? A terrorizmus jelentős átalakulására számíthatunk, megnövekedő támadásszámmal, új szervezetekkel, régi szervezetek aktivizálódásával, növekvő veszéllyel – zárta előadását a szakember.


„Dinamikus kijáratmutatók, a menekítés új elvei”

■ Az ASM SECURITY előadásában bemutatta a „Clever Light” új vészvilágítási rendszerét. A címezhető vészvilágító rendszerek előnyei: az energiatakarékos LED világítás, a választható piktogramozás, az 50 000 üzemórás működés, a készenléti- és állandó üzemelés, valamint a központtal lehetséges a kétirányú kommunikációs lehetőség. Az eszközök egyedi akkumulátorral rendelkeznek és „intelligens” az akkumulátorok töltése. A rendszer előnye továbbiakban, hogy 230 V-on kommunikál, és ezért nemcsak villanyszerelők tudják összeszerelni. Maximum 1 km hosszon 99 eszközt lehet egy hálózatra összeállítani. Az intelligens, dinamikus kijáratjelző vészhelyzet esetén automatikusan mutatja a menekülési útvonal irányát.


„A kórházbiztonság fejlődése, avagy a portásoktól a portásokig”

 Mészáros István biztonsági vezető (Semmelweis Egyetem) előadásában a kórházbiztonsági aktualitásokról szólt. Az előadás teljes anyaga a „Szakértő” rovatunkban olvasható.


„Megtévesztés és a hazugság vizsgálata poligráffal és hangelemzéssel
vállalati környezetben. Lehetőségek és jogi dilemmák”

  Kiss György ügyvezető igazgató (ANIMA), a délelőtti előadások befejezéseként tartotta meg előadását. Bemutatta az LVA (Layered Voice Analysis) hangelemző technológiát. Az LVA a Nemesysco izraeli cég által kifejlesztett hangelemző technológia: különböző célú kockázatelemzésre illetve humánbiztonsággal, humánerő átvilágításával összefüggő tevékenységekre – például a csalások megelőzésére és bizonyítására (csalásfelderítés), a HR folyamatokban a biztonságos kiválasztás támogatására, az ügyfélszolgálatok hatékonyabb működésének biztosítására alkalmas technika.

A hangelemző technológia használatával megismerhetjük a vizsgált személy valódi mentális és érzelmi állapotát, pusztán a hangjának apró jeleit, rezgéseit elemezve. Az elemzés kimutatja a különféle érzelmi állapotokat és reakciókat, kognitív folyamatokat, esetleges stresszhelyzetet, hiszen mindezek tükröződnek az egyén hangján. Ezek az információk objektív támpontot nyújtanak a személy részletesebb megismeréséhez, így a nyitott kérdésekre adott részletes válaszokból kiszűrhetők azok a témakörök, amikre az illető érzékenyen reagál, mert valamilyen szempontból érintve érzi magát benne.

Az LVA hangelemző technológia lehetővé teszi az azt alkalmazók számára, hogy több szinten vizsgálják a tudatos és tudatalatti agyi tevékenységet (gondolatokat és érzéseket), és így tudjanak meg még több információt a személyről, akár olyanokat is, melyek más módon nem deríthetők ki. Ezzel a módszerrel időt, energiát és pénzt lehet megspórolni egy felderítési, belső vizsgálati, nyomozati, humánbiztonsági auditmunka során.

Az LVA nem „hangstressz-elemzés” (VSA – Voice Stress Analysis), nem végez „mikrorezgés”-analízist a beszédhangon. Az LVA hangelemző módszer egyedülálló és szabadalmaztatott módon érzékeli az agyi aktivitás nyomait – a hang, mint médium –, közvetítőközeg felhasználásával. Széles spektrumú analízise révén képes kimutatni a hang percenkénti változásait, észleli és csoportosítja az anomáliákat, eltéréseket: a stressz, az izgalom, a megtévesztés és a különféle érzelmi állapotoknak megfelelően.


„Biztonsági kihívások a mezőgazdaságban”

 Görömbei László biztonsági vezető (SYNGENTA AG.) tartotta a délutáni első előadást. Röviden bemutatta a svájci székhelyű Syngenta világelső agrárvállalatot, amely innovatív kutatással, fejlesztésekkel és technológiákkal kötelezte el magát a fenntartható mezőgazdaság mellett. A vállalat, amely világszerte piacvezető a növényvédelemben és harmadik a nagy értékű vetőmagvak területén, mintegy 26 000 embert foglalkoztat, több mint 90 országban. Növényvédő szerei és vetőmagjai, szolgáltatásai és sokrétű szakmai tevékenysége révén a hazai agrárszférának is az egyik legjelentősebb szereplője. Elmondta, hogy a cég nagy figyelmet fordít a termékbiztonsági kérdésekre. Sajnos ezen a területen is nagymértékű a termékhamísítás, az illegális import, a szabadalmi jog megsértése, az illegális termékvariánsok növekvő jelenléte, amelyek ellen a cég biztonsági felelősei folyamatos felderítésben, ellenőrzésben vannak, hogy kiszűrjék az illegálisan forgalmazott termékeket, amelyek akár súlyos környezeti és egészségügyi problémákat okozhatnak.


„Migrációs incidensek a fuvarozásban”

 Dr. Doór Zoltán elnök (Magyar Logisztikai Egyesület) átfogó előadásban beszélt a migrációval kapcsolatban: a nemzetközi áruszállítás területén tapasztalható súlyos nehézségekről, a kamionok és a sofőrök veszélyhelyzeteiről, megtámadásairól. Röviden bemutatta a Magyar Logisztikai Egyesületet, mint nonprofit, önkéntes alapon álló civil szervezetet, melynek a logisztika társadalmasítása a küldetése. Tevékenysége elsősorban arra irányul, hogy biztosítsa logisztikai területen az ország versenyképességének és fenntartható fejlődésének erősítését az új ismereteken és azok alkalmazásán alapuló tudásbázis létrehozásával és annak széles körű megosztásával; valamint támogatja az ellátási-, termelési- és áruelosztási folyamatok átfogó szervezését. A célok elérésének érdekében elősegíti és koordinálja a műszaki, közgazdasági, informatikai és más, a logisztikát művelő szakemberek hatékony hazai és nemzetközi együttműködését.


„Munkahelyi elsőségnyújtás – normák, szabványok, nemzetközi kitekintés”

 Streit György ügyvezető igazgató (Celerus Medical) elmondta, hogy a cég 2001-ben kezdte tevékenységét. Elsősorban munkahelyi egészségvédelmi rendszerek, elsősegély-felszerelések és sürgősségi betegellátáshoz szükséges felszerelések forgalmazásával, és ezen rendszerek karbantartásával, újrafeltöltésével, illetve oktatásával foglalkoznak. Céljuk, hogy magas minőségű termékeket, szolgáltatásokat és rendszereket kínáljanak ügyfeleik részére. Cégük egészségvédelemmel és egészségfejlesztéssel foglalkozó kereskedelmi és szolgáltató szervezet, de emellett az egészségtudatosság növelése is a szándékuk. Az egészség megőrzéséért és annak visszaállításáért küzdenek kereskedőként és szolgáltatóként egyaránt.


„ISO 27001 információbiztonsági szabvány gyakorlati alkalmazása”

 Palágyi Gergely vezető auditor előadását frappánsan kezdte: az információ vagyontárgy, amit védeni kell a megfelelő módon!

Az információ sokféle formában jelenhet meg, mint például papírra írott, nyomtatott, elektronikusan tárolt, filmen bemutatott, szóban elhangzott. Az információbiztonság lényeges hogy fenntartsa a versenyelőnyt, a forgalmat, a nyereséget, a jogi megfelelést, a kereskedelmi arculatot.

A biztonsági követelmények felállításakor először fel kell mérni a szervezet kockázatát, a jogi, törvényi, szabályozási környezetet, meg kell határozni az alapelveket, célokat és működési követelményeket – a biztonságpolitikát. Szólt az információbiztonság szervezetéről és annak feladatairól. Az információbiztonsági incidenseket feltétlenül ki kell vizsgálni. Fel kell mérni az incidensek üzemleállási hatásait az incidensek kezelése érdekében, a működés folytonosságának biztosításáért.

MSZ ISO/IEC 27001 bevezetésének előnyei az alapvető célján túl, hogy biztosítja a szervezet folyamatos fejlődését az információbiztonság terén, megléte bizalmat kelt a megrendelőink szemében és megkövetelhető az alvállalkozóktól is.


„Biztonság a szervezetben, a szervezett biztonság – avagy miben tudja támogatni
a szervezetfejlesztés a biztonsági szervezeteket”

  Dürgő Dávid (Inara Consulting) előadásában elsősorban arról szólt, hogy miben tud egy szervezetfejlesztő cég támogatást nyújtani a biztonsági szervezeteknek. Felmerült a kérdés, hogy miért kell szervezetfejlesztő és hogy kell-e egyáltalán? Az előadó elmondta, hogy az esetek zömében tehetséges és talpraesett vezetőkkel találkozik, akik képesek érdemben felmérni a saját kihívásaikat, és remekül helytállnak.

De nem ahhoz kell tanácsadó, hogy „menjenek” a dolgok, hanem ahhoz, hogy JOBBAN „menjenek”! Nem a biztonsági szervezeteket kell (meg)fejleszteni, hanem a szervezet többi részét érdemes felkészíteni arra, hogy szükség esetén gördülékenyebben, érettebben tudjon együttműködni a szervezet biztonsággal foglalkozó részével!


„Év Biztonságvédelmi Szakembere” és az „Év Testőre”
a Detektor Plusz magazin díjai

A konferencia estéjén rendezett gálavacsora keretében a Detektor Plusz magazin két díját adták át közös szakmai egyetértéssel: Klézl Marina kiadói igazgató (Detektor Plusz magazin), Sinka Iván elnök (MBVE) és Fialka György elnök (SZVMSZK).
Az Év Biztonságvédelmi Szakembere 2017 díjat Mészáros István biztonsági vezető (Semmelweis Egyetem) vehette át – munkásságáról Szakértő rovatunkban olvashatnak –, valamint az Év Testőre 2017 díj kiérdemeltje Hülber János úr is kézhez vette tanúsító oklevelét.

 

„Ködgenerátor gyakorlati alkalmazása”

 Belai Pál county manager (Protect Hungary), előadást és helyszíni bemutatót tartott. Elmondta, hogy a „PROTECT Ködvédelem” másodpercek alatt megállítja a betörőket, mivel sűrű köddel tölti meg a helyiséget, megakadályozza a bűnözőt, hogy lássa, ellopja, vagy károsítsa az értékeket. Elég ideig marad a köd a helyiségben ahhoz, hogy a biztonsági szolgálat, vagy a rendőrség megérkezzen. A köd teljesen ártalmatlan az emberi és állati szervezetre és nem károsítja a vagyontárgyakat.
A PROTECT Ködvédelem többféle modellt tartalmaz, megjelenésben és teljesítményben az adott vállalkozás sajátosságaihoz igazítva. A legtöbb modell rejtve is felszerelhető a falak, illetve egy álmennyezet mögé. A világszerte tesztelt és kipróbált termék ma már világpiac-vezető a ködvédelmi iparágban.


„QUO VADIS magánbiztonság”

 Dr. Fialka György PhD. c. egyetemi docens, (SZVMSZK elnök) széles spektrumon foglalta össze a magánbiztosság területét és annak feladatait.

Röviden szólt a magánbiztonság kialakulásáról hazánkban, mikor is a magántulajdonon alapuló gazdasági rendszer kiszélesedésével társadalmi igénnyé vált a biztonság védelmének új értelmezése.

Mi a biztonság? – A biztonság érzése az emberek félelem nélküli léte – mondta az előadó. A biztonság védelme soha nem statikus állapotú, állandóan változik, dinamikus mozgású, környezetünk kockázati változása szüli az újabb kockázatokat és a pillangóhatás elve alapján haladhat tovább végtelen dimenziókban.

Az IT szolgáltatások terjeszkedése rávilágított, hogy a beavatkozás, bűncselekmény elkövetés helye nem mindig ott van, ahol jelentkezik a kockázat. Magas szintűvé vált a kockázat és a csökkentése érdekében egyre nagyobb szükségletté vált a biztonságtudatosság.

Hova tart a magánbiztonság? – A piaci igények alapján kialakultak a biztonsági szolgáltatási ágazatok és a szakterületek. Kialakult a tevékenység törvényi háttere és a folyamatok során –, mivel nem lett kötelező a kamarai tagság – a Kamara „béna kacsává” vált. (Nemzetközi vonatkozásban, mint például Németországban, Ausztriában kötelező a Kamarai tagság a szakmában.) Az SZVMSZK elnöke elmondta, hogy a kamarának konzervatív a szervezeti felépítése, amit át kell alakítani a már ismert piramisszervezeti felépítés alapján. A Kamarának a jövőben szükséges megfelelő együttműködést kialakítani a rendőrséggel és a NAV-al. A továbbiakban szükséges lehet az IT biztonság, az önkormányzati rendőrség, a fegyveres őrzés, a tűzszerészet és még számos biztonsági részterület becsatolása a kötelező kamarai tagságba, valamint a biztonságtechnikai mérnök alcsoport megalakítása az SZVMSZK-n belül, amely elképzelést az Óbudai Egyetem is támogatja. Várható, hogy a képzések területén, a Kamarán belül folyhat majd a biztonsági vezetők utánképzése, a tervek szerint 5 évenkénti megújítással, kreditjelleggel. A továbbiakban is a Kamara feladata a vagyonőrök képzése, utánképzése. A Kamara folyamatosan támogatja a tudományos kutatásokat és a munkák megszületését – szoros együttműködésben a Közszolgálati és az Óbudai egyetemekkel. A Kamara széles szakmai tanácsadói kört szándékozik kialakítani, amely segítheti a Kamara jövőbeni munkáját.


„Drónészlelés és elhárítás”

 Rinyu Ferenc ügyvezető igazgató (Quali-Top Kft.) előadásában felhívta a figyelmet, hogy már egyetlen behatolásnak is lehet pusztító nemzetbiztonsági, közegészségügyi, közbiztonsági kockázata.

A komolyabb, de még mindig megfizethető drónok programozott, „robotüzemmódban” akár 10 km távolságból is, méter pontosan célra irányíthatók.

A drónok néhány kilót nyomnak és kisebb bőröndökben is szállíthatók. A repülőgép törzse kevlár és epoxigyantával bevont, így a radarok nem tudják észlelni, a hajtóműve elektromos, csendes, ezért a repülő drón tulajdonképpen nem hallható. A drón hatótávolsága akár 10 km és a levegőben egy óráig tartózkodhat. Ha kell, mínusz 30 és plusz 40 fokon is képes felszállni, esőben és sötétben is használható.

A drón bármely pontról indítható, mivel nincs szüksége kifutópályára. Sem távcsővel, sem kamerával a kis gép gyakorlatilag nem fogható be és a „célpont” gyakran nem is gyanítja, hogy megfigyelik. Lehetővé teszi akár több kg‑os csomag szállítását, célba juttatását manuálisan vezetett, vagy programozott üzemmódban. Rosszindulatú használatával komoly a támadásnak kitettség a kritikus infrastruktúra létesítményeknél, tömegrendezvényeknél, védett objektumoknál és a védett személyeknél egyaránt. Tiltott eszközök, csomagok célba juttatására (fegyver, kábítószer…) különösen alkalmas.

Ebbe a kategóriába tartozó drónok a halk elektromos meghajtással, kis méretükkel úgy hatolhatnak be a területre, hogy jelenlétét még az őrszemélyzet sem észleli, így nincs mód védelmi intézkedések foganatosítására. A drón elleni védelem első lépése: „TUDNI, HOGY ITT VAN.” Az előadó befejezésében bemutatta az elhárítási és elfogási lehetőségeket.


„Képzések, kompetenciák, jogosultságok a munka- és tűzvédelem terén”

 Dr. Koch Mária igazgató (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem KJK Munkavédelmi Továbbképző Központ) bevezetőjében elmondta, hogy fontos a szakmák találkozása, hogy érdemi tanácskozást tudjanak folytatni hasonló problémáikról, úgymint a képzésről és továbbképzésről. Beszélt a MUNKAVÉDELMI SZAKEMBER FOGLALKOZTATÁSÁNAK KÖTELEZETTSÉGÉRŐL.

Elmondta, hogy a munkáltató az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés munkáltatói feladatainak teljesítése érdekében a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter rendeletében (Munkavédelmi törvény Vhr.) meghatározott veszélyességi osztályhoz, munkavállalói létszámhoz igazodóan elegendő, de legalább a rendeletben megjelölt időtartamra és szakképesítési feltételekkel köteles munkavállalót kijelölni vagy foglalkoztatni, e személy részére valamennyi munkavédelemmel összefüggő információt megadni, és a szükséges tárgyi, szervezési feltételeket biztosítani. A Szervezett munkavégzés során az előírt alkalmassági feltételekkel rendelkező munkavállaló hiányában polgári jogi szerződés alapján külső szolgáltatás útján is megvalósítható a munkavédelmi feladatok ellátása.


„A 112 segélyhívó rendszer – Vészhelyzeti Értesítési Szolgáltatás”

  Tanka László tü. ezredes (Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság) Informatikai vezető szerint szervezetük feladata a beérkező jelzések, segélykérések (hívások, elektronikus úton érkező segélykérések, automatikus jelzések) elő-feldolgozása, szűrése, majd átkapcsolása, vagy – megfelelő döntések meghozatalát követően – a segélykérések tartalmi és területi illetékessége szerinti Készenléti Szerv(ek) azonnali értesítése a szükséges intézkedések megindítása érdekében.
A segélyhívások lehetnek idegen nyelvűek és téves, illetve rosszindulatúak is.

Az operátorok az őket támogató rendszer segítségével csak olyan eseményeket, segélykéréseket fognak a Készenléti Szervek felé intézkedésre továbbítani, amelyek valóban beavatkozást igényelnek és amelyek már kiegészültek az esemény helyszínére, körülményeire vonatkozó ellenőrzött, alapvető információkkal.

Elmondta, hogy jelenleg 98 távközlésre jogosult szolgáltató van Magyarországon és az összes hálózatában meg kell oldani a segélyhívószámok megfelelő számokra történő irányítását.

Az előbb vázoltaknak vannak bizonyos előfeltételei, melyek teljesülése esetén lehet ebben a rendszerben fogadni a segélyhívásokat. Javasolni fogják a jelenlegi műveletirányítási infrastruktúránk megtartását, mert (többek között) így lehetne kezelni a legmegfelelőbb módon a tömeges eseményeket.

Bemutatta a „Megújult a VÉSZ”, a katasztrófavédelem ingyenes veszélyhelyzeti mobilalkalmazását. A katasztrófavédelem 2013 novemberében indította útjára veszélyhelyzeti értesítési szolgáltatását.

Az előző applikációhoz képest komoly újításra került idén sor. A híreket frissíteni lehet, így az elhúzódó eseményekről készített tudósítások sokkal áttekinthetőbbé, könnyebben nyomon követhetővé válnak. Lehetőség lesz az egyes híreket másokkal megosztani, így azok a családtagok, barátok és ismerősök is értesülhetnek a fontosabb eseményekről, akik nem felhasználói a VÉSZ alkalmazásnak. Külön aloldalon jelennek meg a meteorológiai riasztásokról szóló hírek, így a felhasználó az alkalmazás többi részétől függetlenül eldöntheti, kíván-e értesülni a veszélyes időjárási jelenségekről. A katasztrófavédelem és a Terrorelhárítási Központ együttműködése alapján az alkalmazás révén a lakosság azonnal értesülhet a TEK hasznos közlendőiről, biztonságot érintő információkról, esetleges veszélyhelyzetekről.


„Biztonság a csillag árnyékában”

 Szekér Péter biztonsági igazgató (Mercedes Benz Manufactoring Hungary Kft.) a előadása elején elmondta, hogy a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2012 márciusában nyitotta meg gyárát Kecskeméten. A sikerek igazolták a döntést, mivel a dél-alföldi régió, sőt már Magyarország meghatározó befektetője és munkaadója lett.

Három világszerte sikeres Mercedes-Benz modell készül a hazai gyárban. Az első Magyarországon is gyártott termék a B-osztály volt. 2013-ban a négyajtós CLA coupé, illetve 2015 januárjában a kombi CLA Shooting Brake gyártását is megkezdte a kecskeméti gyár. Külön büszkeség, hogy ez utóbbi két típust kizárólag itt Magyarországon gyártják az egész világ számára.

Az elmúlt évek folyamatos kapacitásbővítésének köszönhetően a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. közel 4000 munkavállaló számára biztosít munkahelyet. A kapacitásbővítéssel párhuzamosan a hazai székhelyű beszállítók száma is folyamatosan növekedett. A kecskeméti Mercedes-Benz Gyár 32 hazai székhelyű beszállítóval dolgozik, és 2012 óta több mint 500 000 darab autó gördült le a gyártósorról.

A vállalat nagy gondot fordít a biztonságos gyártási körülmények megteremtésére és fenntartására. A munkavállalók és a telephelyen tevékenységet végző külsős partnerek egészségvédelme valamint a megfelelő folyamatos munkabiztonság fenntartása érdekében a társaság OHSAS 18001 szabvány szerinti Munkahelyi Egészségvédelmi és Biztonsági Irányítási Rendszert épített ki, működtet és folyamatosan fejleszt.

A munkabiztonsági és egészségvédelmi stratégiát a cég Munkahelyi egészségvédelmi és biztonsági politikájában rögzítették, mely a Daimler-cégcsoport irányelveire épül.


„A Budapesti Közlekedési Zártkörűen Működő Részvénytársaság biztonsági feladatairól tényszerűen”

 Szűcs Endre biztonsági igazgató (BKV Zrt.) elmondta, hogy a BKV 1968. január 01. alakult és ma már a dolgozói létszám 9391/9170 fő, létesítményeinek száma 36, összes költségvetése 180 Mrd Ft, árbevétele 126 Mrd Ft, éves gázolaj-felhasználás (2016) 26 197 556 liter.

A Vállalatbiztonsági tevékenység célja a Társaság tevékenységéhez kapcsolódó beruházások, beszerzések előkészítésével és megvalósításával összefüggő vállalatbiztonsági, kockázati elemzések, vizsgálatok végzése. A BKV Zrt. aktuálisan 1242 (406) szerződött partnert tart nyilván.

Vagyonvédelmi Ellenőrzési Osztály feladatai közé tartoznak: a vagyonőri tevékenység ellenőrzése (210 fő egyidőben); a rongálások vizsgálata (pl.: graffitik); az üzemanyaglopások megelőzése; ellenőrzések (26 millió liter/év); a kábellopások megelőzése (1940 km – HÉV 374 km); a biztonságtechnikai fejlesztések (4053 biztonsági kamera); a bejelentések, hatósági megkeresések, panaszos ügyek kezelése, kivizsgálása; a vagyonvédelemmel összefüggő pénzügyi feladatok ellátása (teljesítményigazolások, számlák engedélyezése, kezelése, költségek rögzítése).


Konferencia zárása

Szentessy Zoltán alelnök (MBVE), a konferencia zárásaként kiemelte, hogy a XVIII. konferencia jó alkalom volt megint arra, hogy a biztonsági vezetők szakmai tudásukat, ismereteiket továbbfejlesszék és megosszák szakmai tapasztalataikat egymás között.

A konferencia után megtartotta zártkörű Közgyűlését az MBVE, ahol személyi kérdésekről és jövőbeni munkaprogramokról döntöttek.


K. M.

 

 


 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet