Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

2019-ben ünnepli alapításának 25. évfordulóját az IBSSA

2019-ben ünnepli alapításának 25. évfordulóját az IBSSA 

A Detektor Plusz Magazin közel húsz éve szinte valamennyi
számában folyamatosan tudósított az idén 25. évfordulóját ünneplő IBSSA
tevékenységéről, eseményeiről és sikereiről, amiért ez alkalommal is szeretnénk
köszönetünket kifejezni Klézl Marina kiadói igazgató, főszerkesztő asszonynak.

TEKINTSÜK ÁT RÖVIDEN A NEMZETKÖZI SZERVEZET MEGALAPÍTÁSA ÓTA ELTELT 25 ÉVET

Budapesten, 1994. április 7-én 4 kontinens 8 ország képviseletében 14 személy részvételével került sor az IBSSA (International Bodyguard and Security Services Association), a Nemzetközi Testőr és Biztonsági Szolgálatok Szövetsége megalapítására.
■ A szervezet akkor öt évre megválasztott Igazgatótanácsában a fő pozíciókat a következő személyek töltötték be: H.R.H. Adan Czartorysky Borbon spanyol főherceg – elnök, Jean Claude Duchemin (francia) – főtitkár, Dr. Fritz Wendland (német) – főigazgató, Popper György – kincstárnok, valamint Dr. Marko Nicovic (szerb) – az 1. alelnök, a karate világából jól ismert magas rangú rendőrtiszt.


■ Magyar vonatkozású érdekesség, hogy az alapítók között Popper Györgyön kívül, aki akkor az amerikai „Internetwork Inc.” cég képviseletében szerepelt, még három magyar személy volt: Polyák József, világhírű kiképző és harcművészmester, aki nem sokkal korábban már ausztrál állampolgárként tért haza, Kelemen István világhírű Jiu Jitsu mester, aki a már akkor jó nevű biztonsági cég, a TESTŐR Kft. vezetője volt (napjainkban pedig a TEK és az „ATLASZ” – az EU anti-terrorista szervezetei szövetsége főkiképzője), és Popper Ádám, aki jelenleg az AppSol Informatikai Zrt. tulajdonosa. Dr. Polyák József és Kelemen István 10 danos harcművészmesterek, akik kiemelkedő tevékenységük elismeréseként azóta számtalan hazai és nemzetközi kitüntetésben részesültek.
■ 1994. júniusában az IBSSA Párizsban került bejegyzésre, mint nonprofit nemzetközi szervezet, néhány évvel később pedig a hivatalos bejegyzés az USA-ban is megtörtént. A megalakulást követő öt évben a szervezetépítés visszafogottan – gyakorlatilag Magyarországon – zajlott, mert itt sikerült először egy ütőképes nemzeti IBSSA szervezetet felépíteni, számos biztonsági cég szakembereinek bevonásával. Nem elhanyagolható tény a mindenkori kormányok, belügyminiszterek, rendőrfőnökök támogatása, akik ennek elismerésére az IBSSA tiszteletbeli tagjai lettek: Pintér Sándor, Kuncze Gábor, sőt Hajdú János tábornok, a TEK vezetője is, aki annak idején kiképzőként segítette munkánkat.
■ 2019-re az IBSSA már a világ 120 országában képviselteti magát, közel 40 országban szervez kiképzéseket, amelyet Mexikóban a kormány hivatalos képzéssé is minősített. Számos országban az IBSSA közreműködésével folyik a különböző katonai és rendőrségi speciális egységek kiképzése olyan világhírű oktatóink bevonásával, mint Tony Schiena (USA), Rony Kluger (Izrael), Karl DelaGuerra (USA) Ivan Ivanovich (Mexikó), Adrian Paul, a „Hegylakó” film hőse, Mike Csoke (Kanada), Eddie
Stone (GB), Giacomo Spartaco Bertoletti (a Jiu Jitsu Világszövetség elnöke) és Antonio La Salandra (Olaszország), a vatikáni Svájci Gárda főkiképzője és mások. Mellettük nagy jelentősége van annak, hogy e képzésekben szorosan együttműködünk az FBI Academy-vel és több ország hivatalos rendvédelmi kiképzőszervezetével.
■ A két évvel ezelőtt az USA-ban életre hívott IBSSA AHTB szervezet (az Emberkereskedelem és a Modern kori rabszolgaság elleni Nemzetközi Iroda) mára a világ 27 országában működtet nemzeti-regionális irodát.
■ Az IBSSA 25 évének eseményeiről és sokoldalú tevékenységünkről több ezer információ és dokumentum található a központi angol (www. ibssa.org) és magyar nyelvű (www.ibssa.hu) honlapjainkon, továbbá más nemzeti IBSSA oldalakon, a Facebook, YouTube és más közösségi oldalon. Google keresőprogrammal az IBSSA-ra keresve közel 100 000 eredményt kapunk. Több százra tehető a különböző országok nyomtatott médiájában való megjelenésünk, a TV és rádió tudósítások száma, ebből is kiemelésre méltó a magyar Detektor Plusz Magazin, a Hekus Magazin és az ATV.
Mindezek eredménye, hogy 2018-ban az IBSSA az ENSZ által elismert szervezetté vált, ECOSOC tagsága folyamatban van, de számos más nagy nemzetközi szervezetnek is tagja, mint az IFNGO.0
■ Jóllehet Magyarország mindig is az IBSSA egyik központja és fejlődésének hajtóereje volt, de a korábbi kongresszusok változatos helyszínei méltán demonstrálják a szervezet nemzetközi jelenlétét, erejét és elismertségét. (táblázat)
■ Mára a hét évvel ezelőtt, az IBSSA által kezdeményezett „Partnership for Security” (Együttműködés a Biztonságért) program keretén belül szorosan együttműködő hazai és nemzetközi szervezetek száma meghaladja a 200-at.

E szervezetek nagy része a biztonsághoz kötődő nemzetközi és nemzeti szervezet: IAPA, IPA, INEOA, Europolice Federation, MBVMSZ (alapító tag), nemzetőrségek, polgárőrségek, városőrségek stb. Nagyon fontosak – elsősorban képzés vonatkozásában – az oktatási intézmények, mint a Belgrádi ENSZ egyetem (ECPD), az Észak Karolinai Charlotte város egyeteme, az Izraeli College of Investigation and Security, az IBA (International Budo Academy), Pro Deo State University stb. Együttműködési megállapodást kötöttünk a mexikói kormánnyal és a szerb Honvédelmi Minisztériummal.


■ Az IBSSA-t is erősíti a lovagrendekkel és azok humanitárius szervezeteivel, katasztrófaelhárító és elsősegélynyújtó szolgálataival való szoros, kölcsönösen előnyös együttműködés, szükség esetén aktív bevetéseken való részvétel természeti vagy más katasztrófák esetén. Ezek közül is kiemelendő a Jeruzsálemi Szent János Szuverén Máltai Lovagrend (KMFAP) és a Szuverén Ciprusi Lovagrend, az ausztriai székhelyű CSLI, a Nemzetközi Szent György Lovagrend, és további több, mint tíz ilyen jellegű szervezet.
■ A pozitív nemzetközi megítélés alapján és saját véleményünk szerint is jelentős teljesítménynek tekintjük a szervezet 25 év alatt megtett útját, óriási fejlődését és nagyszerű eredményeit, különösen figyelembe véve azt a tényt, hogy az IBSSA részére egyetlen államban sem kértünk és nem is kaptunk pénzügyi támogatást. A szervezetet a tagsági díjakból, tagcégeink támogatásaiból tartjuk fenn, az utóbbiak azért is fontosak, mert a tagdíjbevételekből a növekedés nem fedezhető, sőt a tisztségviselők a hivatalos utazásaik költségeit magukra vállalják, tiszteletdíjat soha senki nem vett fel. Az eredményeinkhez hozzájárulnak azok a lapok és TV csatornák, amelyek az együttműködés alapján részt vesznek az eseményeinken és azokról folyamatosan tudósítanak.
■ 2019-ben, a jubileumi évben több jelentős nemzeti és nemzetközi programot és eseményt tervezünk a negyedszázados évforduló kapcsán. A XXII. IBSSA Kongresszus és a 7. Partnership for Security Nemzetközi Konferencia és Díjkiosztó ünnepség 2019. november 1–3. között, Máltán kerül megrendezésre, együttműködésben az IBSSA társszervezeteivel.

Az eddigi kongresszusok időpontjai és helyszínei (város/ország)
1. Kongresszus 1994. július 4. Budapest, Magyarország
2. Kongresszus 1995. szeptember 9. Budapest, Magyarország
3. Kongresszus 1996. október 26. Bat Yam, Izrael
4. Kongresszus 1997. november 22. Miami, Florida, USA
5. Kongresszus 1998. november 28. Budapest, Magyarország
6. Kongresszus 2000. március 17. Caorle, Olaszország
7. Kongresszus 2001. április 28. Bukarest, Románia
8. Kongresszus 2002. április 5. St. Pölten, Ausztria
9. Kongresszus 2003. november 29. Budapest, Magyarország
10. Kongresszus 2005. március 19. Zlin, Csehország
11. Kongresszus 2006. június 28. Miami, Florida, USA
12. Kongresszus 2007. október 27. Belgrád, Szerbia
13. Kongresszus 2008. szeptember 6. Arad, Románia
14. Kongresszus 2009. szeptember 5. Brüsszel, Belgium
15. Kongresszus 2010. november 6. Siem Reap, Kambodzsa
16. Kongresszus 2011. június 11. Arad, Románia
17. Kongresszus 2012. május 12. Zlaté Moravce, Szlovákia
18. Kongresszus 2013. szeptember 28. Budapest, Magyarország
19. Kongresszus 2015. október 10. Budapest, Magyarország
20. Kongresszus 2017. február 4. Sarasota, Florida, USA
21. Kongresszus 2018. március 21. Tel Aviv, Izrael

Prof. Popper György
az IBSSA elnöke

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet