Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Oktatás

Beszámoló a MÖRT munkájáról
és partnertalálkozójáról

 

A 2013 őszén elindított tanszék a komplementer rendészet –, a magán-biztonság, polgárőrség, önkormányzati rendőrség és NAV – leendő szakembereinek képzési területe. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszék képviseletében Dr. Christián László PhD r. alezredes, tanszékvezető egyetemi docens bemutatta a tanszék eddigi eredményeit. A rendezvényen részt vettek a tanszék oktatói, munkatársai és támogatói.

  Dr. Christián László PhD r. alezredes,
tanszékvezető egyetemi docens


Az egyetemi tanszék által képviselt szakterületeken nagy az igény a jól képzett civil biztonsági szakemberekre. A 2016/17 tanévre, a biztonsági szakirányra 353 fő jelentkezett, ami 11,5 szeres túljelentkezést mutat a felvételi ponthatár emelkedése mellett (Felvételi ponthatár 258-ról 331 pontra emelkedett). Komoly tananyagfejlesztéssel, a szakma igényei alapján megújítottak 40 tantárgyat, a tanszéki állomány hét főre emelkedett, minden hallgató formaruhát (r. gyakorló) kapott, 3 nappalis hallgató fizetett nyári gyakorlaton vehetett részt. 3 év alatt 50 tanulmány készült, 30 konferencia-előadást tartottak, számos szakmai rendezvényen, hazai és nemzetközi konferencián vett részt a tanszék. Tanulmányi versenyeken is sikeresen szerepeltek, 2016 tavaszán a tanszék volt a KTDK legnagyobb szekciója (12 fő); 2017-ben az OTDK-n 11 fős volt a MÖR szekció, ahol I. helyet ért el Mészáros István hallgató; a Nemzeti Kiberverseny I. helye a 4 biztonsági szakirányos hallgatóból álló csapaté lett; a 2016-os FBÖOSZE lövészversenyen az egyetemi csapatok között II. helyezést értek el.

Az oktatás technikai-gyakorlati szemléltetéséhez 2015 őszén Biztonságtechnikai szaktantermet avattak, melynek felszereléséhez a civil biztonsági szakma komoly segítséget adott.

2017-ben önkormányzati, rendészeti specializáció indul nappali tagozaton –, Gyaraki Károly és Fialka György címzetes egyetemi docensi kinevezést kapott.


A közeljövő aktuális feladatai

2017. nyarán létre kell hozni a Ludovika Campus szaktantermet, biztosítani kell a hallgatók formaruháit, folyamatosan részt kell venni szakmai rendezvényeken, be kell indítani az ösztöndíj és mentorprogramot, fel kell kutatni gyakorlóhelyeket és munkalehetőségeket, el kell indítani a magánbiztonsági és önkormányzati rendészeti vezetői mesterképzést (MA, 2018/2019) és létre kell hozni a Rendészettudományi Lexikont (320 szócikk).

A MÖRT Kutatócsoportja nagy lehetőséget lát a Köfop projektben, melynek témája „A magánbiztonság és az önkormányzati rendészet szerepe a XXI. század rendészetében”. A kutatási projekt futamideje 2017. szeptemberétől 2018. júliusáig tart,15 kutató bevonásával fontos feladat a tanszék részére.

A tanszék –, az együttműködések bővítése mellett –, a Ludovika Campus lehetőségeinek kiaknázását is fontos célnak tartja, de ugyanígy a biztonságtechnikai szaktanterem bővítése, fejlesztése, a magánbiztonsági, önkormányzati, rendészeti mesterképzés elindítása, sok egyéb szakmai képzés feltételeinek kidolgozása, valamint a tudományos, kutatási, oktatási bázis megteremtése is a jövő feladatai közé tartozik.

Mészáros Bence dékánhelyettes (NKE Rendészettudományi Kar) hozzászólásában kiváló minőségűnek értékelte a tanszék munkáját és úgy látja, hogy a tanszék jövője megalapozott. Felkérte a szakma képviselőit, hogy továbbra is támogassák a tanszéket.

Tóth Levente tanszéki oktató elmondta, hogy 19 együttműködési megállapodással rendelkezik a tanszék. A megállapodások egyik célja, a hallgatók elhelyezése támogatócégeknél szakmai gyakorlatra, nyári munkára, ami komoly tapasztalatokat nyújt hallgatóknak, oktatóknak egyaránt. A szakmai gyakorlatok alapján fejleszthető tovább az oktatás.

Dr. Szabó Csaba PhD. őrnagy, tanársegéd érdekes előadással színesítette a rendezvényt, melynek témája a rendészeti szervek militarizációjának szükségessége és a szakma önvédelmének erősítése volt.

A rendezvény zárásakor a tanszékvezető megköszönte a tanszék támogatását és munkáját az egyetem vezetőinek: Janza Frigyes, Patyi András, Boda József, Kovács Gábor; a kiemelt támogatóknak: FÖRI, MPT Zrt, Justice Sec. Kft., G4S Zrt, Magnum Kft., Hori-Zone Kft., TVT Vagyonvédelmi Zrt., Bosch Biztonságtechnika, Szerencsejáték Zrt., DTS Consult Kft., Siemens, HM-Ei Zrt., SZVMSZK, MBE, MBVE, Rendőrség (KR), OKSZ, Adria Palace Kft., Detektor Plusz magazin., Biztonságpiac; a képzésben közreműködőknek: Kovács György, Fialka György, Pető György–Hermann Gábor, Fülöp Zsolt, Csikós Gellért, Handl Tamás–Lukács Zsolt (KR), Kardos Máté, (FÖRI), Trapp László, Kardos Pál, Kiss Lehel, Szövényi György és utoljára, de nem utolsó sorban valamennyi tanszéki munkatársnak!


K. M.

 

 

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet