Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Konferencia

Innováció a magánbiztonságban

A folyamatos fejlődés és megújulás fontossága

 

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) rendészettudományi karának, Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszéke és az NKE Rendészetelméleti Kutatóműhelye rendészeti szakmai fórumot szervezett, amely keretében a vendégek megismerhették egy-egy adott szakterület legfrissebb fejlesztéseit.


Fejlődés – jövőkép – nemzetgazdaság

Talán ezek voltak a legfontosabb vezérfonalai az egész délutános, mintegy tucatnyi előadásból álló rendezvénynek. Mint tudjuk, a mindennapos hatékony védelem csak folyamatos újításokkal tartható fent a kívánt szinten, ennek alapját a kutatás-fejlesztések adják, amelyhez kiváló szakemberképzés is szükséges, valamint megfelelő háttér, a munkák finanszírozására – akár európai Uniós források igénybevételével is –, hogy egy-egy ötletből piacképes termék szülessen. Ellenkező esetben csak meg nem térülő befektetés marad! Ez nemzetgazdasági kérdés is, hiszen ha jól működik az oktatás és a szakemberek idehaza találják meg életcéljukat, jövőképüket, akár a kutatás-fejlesztés területén, akár majd a magánbiztonsági szektorban, akkor itthon maradnak. A gyártás és a további fejlesztések újabb munkalehetőségeket is teremthetnek, mindez nemzetgazdasági érdek, a biztonságtechnika is része a GDP létrehozásának. Sőt, exportcikké válhat egy-egy gyártmány vagy technológia. Az Egyesült Királyságban például 2013-ban 3,2 milliárd font bevételt jelentett a biztonságtechnikai piachoz kapcsolódó exporttevékenység!

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet egy éve, 2014 májusában nyitották meg új helyén a Ludovika épületében. Jelenleg 6000 hallgató végzi tanulmányait, 300 oktató vezetésével. A beruházások, fejlesztések folyamatosak, december közepére tervezik átadni az új kollégiumi épületet. 2015 szeptemberétől 20 fő vehet részt tandíjmentesen a biztonsági alapképzésen. Fontos, hogy az oktatási tematika és a férőhelyek összhangban legyenek a szakmai és a piaci igényekkel.

Továbbá nagy szükség van a színvonalas szakmai konferenciákra, eszmecserékre, az aktuális kérdések megvitatására, az újdonságok megismerésére.
 



Dr. Janza Frigyes,
nyá. r. vezérőrnagy, c. egyetemi tanár, a Fenntartó Testület tagja


Dr. Christián László,
tanszékvezető, egyetemi docens, Kutatóműhely-vezető

 

 

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet