Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Partnertalálkozó / Modern Alarm

Modern Alarm Szakmai Napok

2014 szeptember 15-16. Balatonfüred
 


 

Közel 130 részvevő, összetartó csapat, jó hangulat, rengeteg újdonság
 

Idén Immár Tizedik alkalommal!

 

Nyilván merőben szokatlan, ha egy biztonságtechnikai konferenciáról való beszámolót természetfotóval indítunk, most mégsem tudunk ellenállni a kísértésnek (úgy egyébként már tavaly sem, amikor a galyatetői kulisszák szolgáltattak hátteret a programoknak). Az idei rendezvény exkluzív helyszíne a balatonfüredi négycsillagos Flamingo Wellness Hotel volt, csodálatos balatoni panorámával, háttérben a Tihanyi félszigettel, az őszi napfényben fürdő Apátság sziluettjével.

Mondanunk sem kell, hogy egy ilyen közeg, színes szabadidős programokkal kiegészítve, eredményesen alapozza azt a hangulatot, ami mindig is sajátja a cég éves nagyrendezvényeinek. A cél – és úgy gondoljuk, hogy bölcsen – nem önmagában a technikai újdonságok bemutatása, hanem a partnerekhez fűződő kohézió, az egy csapathoz való tartozás erősítése, egymás jobb megismerése, megértése, ami aztán bőven gyümölcsözik a hétköznapi munkakapcsolatokban.

Rátérve immár a szakmai programra, még felsorolásszerűen is nehéz vállalkozni, a sok érdekes előadás bemutatására, hiszen közismert a Modern Alarm egyre bővülő termékportfóliója. A két nap alatt temérdek információval lettünk gazdagabbak, a kb. 15 bemutató során. Sajnos, a konferencia minden részletéről nem számolhatunk be, így a számunkra érdekesebb dolgokból csemegézünk, lássuk akkor a szakmai felhozatalt!


Jablotron CU-08 Tracer nyomkövető készülék



A sort Matkó Csaba, a Modern Alarm Jablotron csapatának üzletfejlesztési igazgatója nyitotta és egy új, járműnyomkövető bemutatásával nyűgözte le hallgatóságát. A CU-08 a cseh Jablotron legújabb fejlesztésű eszköze. Feladata, hogy a beépített GPS vevőegység használatával meghatározza a védendő gépjármű, motorkerékpár, te­her­gépjármű vagy vízi jármű földrajzi helyzetét, majd a GSM/GPRS kommunikátor segítségével közölje ezt az adatot a felhasználóval és/vagy a Jablotron által üzemeltetett adatgyűjtő szerverrel (Felhő). A jármű mindenkori aktuális pozíciója egy SMS utasítással lekérdezhető, vagy (a gyújtáskulcs elfordított állapotban) az interneten követhető. A készülék a GSM hálózaton át képes folyamatosan továbbítani a pozícióját az adatgyűjtő Fel­hő­be.

Elmondta, hogy az út megkezdésekor – a gyújtáskulcs elfordításával – aktiválódik a GPS modul és a készülék azonosítja aktuális pozícióját. Az út végén az útvonalat a készülék a gyújtáskulcs „KI” állásba fordítását követő 20 másodperc múlva zárja le. Ha ezalatt a késleltetési idő alatt a gyújtáskulcsot visszafordítják „BE” állásba, az útvonal nem záródik le, és így nem tagolódik feleslegesen 2 különálló részre. Ez a szolgáltatás azért hasznos, mert a motor esetleges véletlen leállása és újraindítása nem eredményezi az útvonal nem kívánatos tördelését.

A CU-08 eszközhöz tartozó felhasználói felülete a jármű nyomon követésén kívül, alkalmas a tankolások nyilvántartására, menetnapló készítésére, magán és céges utak elkülönítésére, az útvonalak térképes megtekintésére, megtett kilométerek nyilvántartására.

Az ingyenes szolgáltatás egyelőre „csak” számítógépről, Web Ügyfélkapun érhető el, de már készül a MyJablotron mobilváltozat is Androidra, iOS-re és hamarosan Windows mobile-ra is.

Ha azonban a CU-08 készülék nem tudna kapcsolatba lépni a hálózattal, akkor sincs probléma, mert Csaba elmondta, hogy addig a készülék belső memóriájába gyűjti az adatokat, majd az első sikeres felkapcsolódáskor áttölti a Felhőbe azokat.


Fujinon, Tamron és Kowa optikákról, a tisztánlátás végett



Mondhatni, „szemfelnyitó” célú előadást tartott a megfigyelőrendszerek egyik fontos, ám nem agyonbeszélt összetevőjéről Regös Viktor, a Modern Alarm Kft. kreatív munkatársa. Mondandóját a képminőségre hegyezte ki elsősorban, felhívva a figyelmet arra, hogy mi minden múlik a megfigyelő-rendszer objektívjén. A széles körben is ismert fotós és videós látványok készítési elveit vetette össze a CCTV technikában alkalmazandó képi megoldásokkal, így vezetve rá a hallgatóságot, hogy mindazok a fogások, amitől egy fotó, vagy film mű­vé­szi­vé lesz, nem biztos, hogy a biztonságtechnikai rendszerekben is használhatóak lesznek. Például kerülnünk kell az olyan típusú elmosódó, életlen képeket, amelyek egy-egy fotón jól mutatnak. Vagy pl., hogy nem szerencsés szűk mélységélességet alkalmaznunk, hiszen lehet, hogy pont a lényeg mosódik el a kép hátterében. Rávilágított arra a fontos tényre is, hogy a jó minőségű objektívek nagyon lényegesek a képalkotás szempontjából, mert elsősorban rajtuk múlik, hogy a végleges kép milyen lesz. Elő­adá­sá­ban felhívta a figyelmet a Modern Alarm Kft. által Magyarországon képviselt Fujinon és Kowa cégek CCTV objektívjeinek kiemelkedően jó minőségére és a Fujinon egyedülálló EBC lencsebevonatára is. Gyakorlati példákon keresztül mutatta meg, mire számíthatunk egy jó és egy kevésbé jó minőségű objektív alkalmazása esetén. A különbség, szemmel is jól látható volt, egyértelműen a jobb minőségű objektívek javára billentve a mérleg nyelvét. Szó esett a megfelelő vonali felbontás és a nagy fényerő fontosságáról is. Végezetül pár, az objektívek kiválasztását segítő gyakorlati ötletet osztott meg a hallgatókkal. A szűk intervallum miatt nem jutott idő a téma teljes bemutatására, így a közönség gyors szondázása következett, és kiderült, szinte mindegyikük meghallgatna egy bővített, egész napos oktatást az optikák elvéről és gyakorlati felhasználásáról, mely előadás a közeljövőben várható.


Panasonic kaputelefon- és kamerarendszer



Ugyan Magyarországon kevéssé ismertek a Panasonic kaputelefonjai, a világ más részein szinte egyeduralkodónak számítanak a saját piaci szegmensükben. E torz képen javított Tóth István, a Modern Alarm Kft. műszaki tanácsadójának előadása a legújabb megoldásokról. Az alapvető problémák, amelyeket a végfelhasználók egy kaputelefon esetében szeretnének kiküszöbölni: a bonyolult kábelezés, az, hogy a rendszer nem bővíthető és hogy helyhez kötött a beltéri egység. A Panasonic WL-SWD­501­EX vezeték nélküli rendszőere ezeken mind, egyszerre segít! Legfeljebb két kültéri egység illeszkedik a rendszerhez, ami további 4 kültéri kamerával bővülhet. Ezek képei 6 belső (2,2”-os monitorral szerelt) mobil egységen és egy fixen beépített, 5,5”-os, érintőképernyős, beltéri monitoregységen jeleníthetők meg. A kültéri egység jele polaritásfüggetlen érpárokon jut el a fixen szerelt monitorig, legfeljebb 130 méteres távolságból. A monitoregység osztja tovább a jelet rádiósan, a 6 mobil, kézibeszélős monitorhoz. Tóth István felhívta a figyelmet arra is, hogy nagyobb házaknál, jelismétlők segítségével biztosítható a kellő távolság és a térerő a mobilegységek számára.

Elmondta, hogy a központi monitoregység egy SDHC kártyára, kapacitásától függően, 125-3000 hívást képes rögzíteni, hanggal, képpel együtt. A hívások időrendben, és naptár alapján is kereshetők.

A mobilegységekkel a házon belül bárhol fogadhatunk hívásokat, sőt, egymás közötti, interkom hívásra is van lehetőség. Az előadásból az is kiderült, hogy a kültéri kamerákba épített video-mozgásérzékelők és PIR érzékelők által indított riasztások képei is megtekinthetők és tárolhatók a beltéri egységen, egységeken. Fontos jellemzőként említette meg, hogy a kültéri egységben lévő kamera látószöge, az összes konkurensét maga mögé utasítva, 170 fokos képmezőt kínál.

 


 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet