Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Termékbemutató / Z&Z

Csúcstechnológia a személyátvizsgálásban:
ellenőrzés milliméteres pontossággal
eqo testszkenner-bemutató

 

A SmithsHeimann egyedülálló biztonságtechnikai berendezése, az „eqo” test­szken­ner forradalmian új tulajdonságokkal bír az eddig alkalmazott, hagyományos elven működő fémdetektoros kapukhoz vagy személyátvizsgáló röntgenberendezésekhez képest. A német nagyvállalat egyedi fejlesztéseként az „eqo” az elektro­mágneses sugárzás milliméteres tartományát alkalmazza az átvizsgálás során.

A készülék háromdimenziós letapogató rendszere gyakorlatilag beszkenneli a fókuszba állított, átvizsgálni kívánt személyt, és így annak teljes testfelületét vizsgálja: anyagától függetlenül érzékeli a ruházatban, az alatt, illetve akár a testre szorosan rögzített tárgyakat is. Az eszköz alkalmazása a külföldi tapasztalatok szerint, jelentős előrelépés lehet döntően a repülésbiztonság területén. A technikát a hazai piac figyelmébe ajánlva a Z&Z Biz­ton­ság­tech­nika Kft. munkatársai mutatták be szeptember 25-én a Syma Ren­dez­vény­köz­pont­ban.
 


eqo milliméteres alapossággal

A személyátvizsgálás során eddig alkalmazott berendezések, mint a fémkeresű kapuk és kézi fémkeresők kizárólag fémek és a bizonyos arányban fémet tartalmazó tárgyak érzékelésére képesek. Ezzel szemben az eqo – a terraherzes hullámhosszal pásztázó testszkenner – anyagától függetlenül bármit képes detektálni az átvizsgálás során, mivel a tárgyakat dimenziójuk, térfogatuk és geometriájuk alapján ismeri fel, teljesen függetlenül attól, hogy azok fémből, műanyagból, kerámiából vagy akár papírból készültek. A fantázianév a berendezés működési mechanizmusára utal. Az „eqo” az angol echo, azaz visszhang szó fonetikus változata, amely az elektromágneses hullámok visszaverődésére és az ebből alkotott képekre utal. Az eqo testszkenner adó- (kisugárzó-) és vevőpanelből (detektorpanel) áll. Az adópanel kisugározza a milliméter hullámhosszú elektromágneses sugarakat, a vevőpanel szenzorai pedig – amelyeket nevezhetünk elektronikus gyűj­tő­len­cséknek is – fel­fog­ják a becsapódó elektromágneses hullámokat, amelyek továbbítódnak az értékelő és képalkotó számítógépbe. A számítógép szoftvere feldolgozza, majd a beállított üzemmódtól függően jeleníti meg a képet.
 


 

Élőkép üzemmód: a képfeldolgozó egység valós időben továbbítja a dekódolt, filmszerű élőképet a távoli helységben ülő operátor monitorára. A távoli operátor rádiókapcsolaton keresztül információt ad a helyi operátornak az átvizsgált személynél található (nem bemutatott) tárgyakról.
 


 

Automatikus céltárgyfelismerő, azaz ATR (AutomaticTargetRecognition) üzemmód: közvetlenül a berendezés mellett elhelyezett monitorra továbbítja az átvizsgált személy élőképéből képzett egy­sze­rű­sí­tett sematikus ábrát, azaz egy pálcikaember rajzát, amelyen grafikusan megjelöli a rejtett tárgyakat.

Az eqo testszkenner a személyátvizsgálás eddig megoldatlan problémájára ad választ. Nemcsak a fémből vagy más mágnesezhető anyagból, hanem más, nem fémből készült tárgyak felismerésére is képes. Az eqo így például a polikarbonát, kerámia és egyéb kompozit alapú, azaz nem fémes veszélyes eszközök (kések, szúró- és tűzfegyverek, stb.), papír- illetve mű­anyag­hü­ve­lyes lőszerek és gyutacsok, valamint szilárd és folyékony halmazállapotú robbanóanyagok és robbanószerkezetek detektálására is alkalmas. Gya­kor­la­tilag minden tárgyat felismer és láthatóvá tesz, ami az átvizsgált személy ruhájában, az alatt vagy a testére szorosan rögzítve van elrejtve.

 

 

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet