Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Security Expo

Alphasonic Security Expo – játékosan

 

Hűen a tradíciókhoz az Alphasonic Kft. kiemelten fontos szerepet tulajdonít a telepítőpartnereihez fűződő személyes kapcsolatok építésének, a bemutatók, konzultációk, interaktív foglalkoztatások keretében történő partnertalálkozóknak.
A rendezvényre 2014. július 11-én került sor a cég reprezentatív székhelyén.

Tallózva az előadásokból, képet kaphattunk a legújabb videomenedzsment-szoftver rendszerekről, Vivotek projektek bemutatásán keresztül a korszerű IP-videomegoldásokról, egyáltalán az IP-feljesztési tendenciáiról (Az interaktív gyakorlatok kapcsán – lásd később – a legújabb Vivotek fejlesztéseket próbálhatták ki a meghívottak). A továbbiakban a Geovision újdonságairól, közte a rendszámfelismerő kameráról szóló előadást halhattunk. A Koukaam (cseh gyártó) gyakorlati bemutatója az IP hálózati videorögzítésről szólt, ismertetve a KNR sorozatot és összekapcsolási lehetőségeiket (lásd itt is lejjebb a „sörös” gyakorlatot), a központi felügyeletüket végző CMS szerver funkcióit, valamint a csatlakoztatott eszközök távoli menedzselését lehetővé tevő vezeték nélküli NETIO eszközt. Az eszköz egyszerű hálózati elosztónak tűnik, de segítségével lehetővé válik a 230 V-os aljzatok programozása, így IP-eszközünket könnyedén újra tudjuk indítani, ha az éppen nem elérhető.

A délután során érdekes előadást hallgathattunk az áramellátás-védelmi megoldásokban élenjáró francia Infosec cég napelemekhez fejlesztett C2 Nomad combo inverteréről, amelynek segítségével elszeparált területeken is megfelelő áramforrást kaphatunk. A rendezvény záró előadása a nap talán legérdekesebb témájával szolgált „Kiberbiztonság és az IP-alapú videomegfigyelés” címmel. Vajon mennyire van biztonságban az, aki IP-alapú kamerarendszereket használ? Amikor biztonsági rendszereket okostelefonokról vezérlünk tényleg adott a kockázat „oda a telefon, oda a biztonság”? A válasz az, hogy át kell tekinteni és kezelni kell a jelentős kockázatokat, hiszen széles körben terjedő megoldásokról van szó.

Az előadások szünetében sem unatkoztak a résztvevők, mert kitűnő hangulatú bemutatók és interaktív gyakorlatok keretében mondhatnánk „kézközelben” tapasztalhatták meg négy helyszínen a korszerű kamera- és rögzítőtechnikák képfeldolgozási értelmezési módszereit. A következőkben ezekről essék szó röviden.

■ Az IP-alapú rögzítési megoldásról szóló Koukaam szoba méltán pályázhatott a legnépszerűbb helyszín címére, hiszen itt a jó megoldásokat produkáló vendégek márkás csehsörös kishordókkal távozhattak, így aztán a Pilsner Urquell és társai utcahosszal győztek. A játék lényege pedig az volt,hogy három NVR kapott cseh sör márkaneveket és ennek alapján kellett a megfelelő kamerát hozzá rendelni a megfelelő rögzítőhöz és a képernyőn megjeleníteni.
 

 



A boldog nyertesek


■ A következő Interaktív helyszínt elnevezhetjük akár LEGO vasútipálya-szobának is, hiszen itt a látványosan kiépített modellasztalon zakatolt a kisvasút, amely körül aztán a különböző felszerelt kameratechnikák alkalmazási köröknek megfelelően lettek installálva képernyős megjelenítésekkel. Itt a feladat az volt, hogy a Vivotek IP8371E kamera képén a gyorsan mozgó mozdonyon elhelyezett rendszámot kellett felismerni.
 


■ A WDR és Low Lux helyszínen a képen látható dobozban egy hagyományos és egy Low Lux-os Vivotek kamera lett elhelyezve a porcelánvirágra irányítva két parányi LED fényforrás mellett. Két monitoron láthattuk, hogy a hagyományos kameránál érdemben szinte semmit nem láttunk a képernyőn, míg a low luxos kamerával használható képet kaptunk.
 



Felül a hagyományos kamera


   


■ A WDR funkciót bemutató további feladat az volt, hogy erős ellenfény mellett egy letakart doboz sarkában egy ásványvizes flakon lett elhelyezve. Az ellenfényben kellett szabad szemmel a tárgyat felismerni, ami nem volt könnyű feladat. Két egyforma Vivotek kamera lett elhelyezve a dobozban, egyiknél be volt kapcsolva a WDR PRO II funkció, a másiknál nem. A kamera képét pedig két külön monitoron lehetett megtekinteni, miután a résztvevők belestek a dobozba. Annál a kameraképnél, ahol a WDR be volt kapcsolva, tisztán kivehetően látszódott a flakon, a másikon ezt nem lehetett észlelni. A WDR technológia látható sikeressége talán azon alapszik, hogy a VIVOTEK WDR PRO II használata mellett szinte olyan képet kapunk, mint egy tökéletes emberi szem esetében.
 



Na mit látok az ellenfényben?



■ Panoráma PTZ gyakorlat. A Vivotek Panoráma PTZ megoldása először Európa legnagyobb élményfürdőjében Hajdúszo­boszlón lett telepítve. A rendszer a pontosabb képalkotást szolgálva két kamerából áll, amely egy 2 MP-es SpeedDome kamera és egy 5 MP-es FishEye kamera. A műkö­dés során a FishEye kamera képén kijelölt területre mozdul és zoomol a SpeedDome kamera, így kapva jóval részletesebb, precízebb képet. Ha csak egy SpeedDome kamerát használunk, sok a holt terület és nem látjuk hogy mi történik az egész megfigyelt részen, a FishEye kamera segítségével viszont teljes képet kaphatunk a történtekről.
A feladat pedig itt az volt, hogy a monitorra kivezérelt kameraképeken a területen elrejtett objektumokat, élőlényeket, színeket, ruhákat stb. felderítsék és megnevezzék.
 

 

 

 

K. L.

 

 

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet