Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Magánbiztonság

Megkezdi működését a Civil Körözési Rendszer
Bárkivel megtörténhet, hogy ellopják féltett értékeit, nap mint nap találkozhatunk az újságokban gyermekek, vagy idős emberek eltűnésével, az állatmenhelyek pedig tele vannak olyan házi kedvencekkel, akik otthonukból elkóborolva soha többé nem találtak haza. Az ilyen esetek kárvallottjainak kíván segítséget nyújtani a december közepén elinduló Civil Körözési Rendszer. cikk...

A magánbiztonság helyzete, lehetőségei 2012-ben – Fialka György
A biztonság értelmezésének kiterjesztése (Elhangzott a XIII. MBVE Konferencián)
Egy létesítmény, rendezvény, vagy gazdasági termelési folyamat és a környezet biztonságának megteremtése, összetett sokténye­zős mátrixalakzattal jellemezhető. A meghatározó feladat nyilván a résztvevő sze­replők védelme köré csoportosul, de emel­lett a végzendő tevékenység biztonságos és ciklikus lezajlása is lényeges, fontos kérdés, hiszen különben haszontalanná válna a teljes folyamat.

Kriminalisztikai gondolkodásmód a gyakorlatban – Sasvári Rudolf
A verziók ellenőrzése
A nyomozás mindenekelőtt gondolkodási folyamat, valamely jelenség, vagy múltban lezajlott esemény meghatározott módszerek segítségével történő megismerése. Nem véletlenül, hiszen a nyomozás és a bűnüldözés lényegében egyfajta mentális időutazás, amit számos kiváló bűnügyi regényen, novellán és néhány igazán jó filmen keresztül is megismerhetünk.

A kriminalisztikai gondolkodásmód - Sasvári Rudolf
A Detektor Plusz idei márciusi számában megjelent cikkemben feltett kérdésre: Ki lehet ma Magyarországon magánnyomozó? – az erre a tevékenységre vonatkozó jogszabályok, valamint a médiakutatás eredményeképpen talált és kiértékelt sajtóhírek alapján igen lehangoló következtetésekre jutottam. A jelenleg hatályos 15/2008. (VII.28.) IRM rendeletnek a magánnyomozó szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményei című fejezetében leírtakból például kiderült, hogy sem pályaalkalmassági, sem pedig szakmai alkalmassági követelményrendszer teljesítése nem szükséges a magánnyomozó szakképesítés – ami így csupán egy darab papír – megszerzéséhez. Az Országos Képzési Jegyzék szerinti 450 órás tanfolyamtól persze a megszerzett papírdarabon kívül más nem is várható el. A magánnyomozói munkához elengedhetetlenül szükséges objektivitásra, vagyis az objektív igazság felderítéséhez nélkülözhetetlen távolságtartó, önös érdekektől mentes hozzáállás képességéhez, és az ún. kriminalisztikai gondolkodásmódnak a kialakulásához 450 óra bizony nem elegendő, mert ehhez legalább hét esztendőre van szükség.

Ki lehet ma Magyarországon magánnyomozó? - Sasvári Rudolf
A Detektor Plusz tavaly szeptember-októberi számában, A magánnyomozás helye, szerepe a gazdasági életben, és kapcsolata az üzleti hírszerzéssel címmel írt cikkemben a szakmát szabályozó eddigi rendeletekben és törvényekben azt hiányoltam, hogy nem adták pontos meghatározását a magánnyomozói tevékenységnek. Az pusztán implicite, példázódó jelleggel került be a  jogszabályok szövegébe. Ez sajnos a jelenleg hatályos szabályozásnál is így van, sőt az egyes szakképesítések szakmai és vizsgakövetelményeinek kiadásáról szóló 16/2003.(IV.18.) BM rendelet 18. számú melléklete, amely a magánnyomozó szakmai és vizsgakövetelményeit határozta meg a munkaterület rövid, jellemző leírásával és adott némi definíciót e tevékenységre vonatkozóan, hatályát vesztette. A helyébe lépett 15/2008.(VII.28.) IRM rendelet 2. számú mellékletének 9. főcímében, a  Magánnyomozó szakképesítés szakmai és vizsgakövetelményeiben meghatározottakból sajnos még ez a definíció is kikerült. Most a szabályozásnak egy ennél lényegesen súlyosabb hiányosságára hívnám fel a figyelmet, nevezetesen arra, hogy a szakmát  szabályozó eddigi törvényekben és rendeletekben túlontúl alacsonyan húzták meg azt a határt, hogy ki lehet ma Magyarországon  magánnyomozó. Véleményem szerint – melyet számos kollégám is oszt – olyan alacsonyan, hogy ez már rég aláásta a szakma presztízsét.

Személyiségismeret a magánnyomozók munkájában
A 60-as évek végén Baján, harmadikos szakközépiskolai osztályunkban egyik kollegánknak eltűnt a pénztárcája. Korábban soha semmi nem tűnt el az osztályból, nagyon összetartó fiúosztályként hírnevet szereztünk magunknak az iskolában. Aznap épp  gyakorlati óráink voltak, így elsőként a szakmai tanárunknak jutott tudomására az eset. Kiss Gyulának hívták, akit szűkszavú,  megfontolt, nyugdíj előtt álló, nagy tapasztalatú tanárként ismertünk.

Mun­ka­he­lyi Ve­szé­lyek és ár­talmak meg­e­lő­zé­se a ma­gán­bizton­ság  ipar­ág­ban 4. rész
Élő­e­rős és felü­gye­le­ti szolgálta­tás – Eu­ró­pai Képzési Kézikönyv

Mun­ka­he­lyi Ve­szé­lyek és ár­talmak meg­e­lő­zé­se a ma­gán­bizton­ság  ipar­ág­ban 3. rész
Élő­e­rős és felü­gye­le­ti szolgálta­tás – Eu­ró­pai Képzési Kézikönyv

Mun­ka­he­lyi Ve­szé­lyek és ár­talmak meg­e­lő­zé­se a ma­gán­bizton­ság  ipar­ág­ban 2. rész
Élő­e­rős és felü­gye­le­ti szolgálta­tás – Eu­ró­pai Képzési Kézikönyv

Munkahe­lyi ve­szé­lyek és ár­talmak mege­lő­zé­se a magánbiztonsági ipar­ágban 1. rész
Élő­e­rős és felü­gye­le­ti szolgáltatás – Eu­ró­pai Képzési Kézikönyv Az UNI-Europa, a CoESS, a Brüssze­li Université Libre koordiná­lá­sá­val, több nem­ze­ti biztonság­védelmi intézet és hat ország projektcsoportjainak közre­mű­ködésével szüle­tett meg az a képzési kézikönyv, me­lyet olvasó­ink figyelmébe ajánlunk. A kézikönyv magyar fordí­tá­sát a Magánbiztonsá­gi Ágazati Párbe­széd Bizottság kezde­ményezte. Publiká­lá­sa a De­tektorPluszban a kiadó és az MBÁPB közötti meg­állapodás eredménye

A ma­gán­biz­ton­sági szek­tor ma­ga­tartási és etikai sza­bály­za­ta
I. Mi a cél­ja a magán­-biz­ton­sági szek­tor magatartási és etikai szabály­zatának?
II. Melyek a magatartási szabály­zat jel­lemzői?
III. Alap­el­vek

Mi­lyen is legyen a személyvédelmi szak­ember?
A személyvédelmi szak­emberek­kel szemben tá­masztott kö­vetelmények fej­tegetésével nem igazán találkozhattunk sem a szű­kös  magyar nyelvű szak­i­rodalomban, sem más forrá­sok­ban. A téma kutatá­sa során a hi­á­nyos magyar nyelvű szak­i­rodalom mi­att jó­ részt csak a terü­let vezető szak­-emberei­vel folytatott konzultá­ci­ók során si­került megfelelő mennyi­ségű anyagot, informá­ci­ó­kat gyűj­tenem.

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet